top of page

TEST SONUÇLARINIZ

VERDİĞİNİZ CEVAPLARA GÖRE SİZİN SANATÇI TİPİNİZ

"MSS"

Bize verdiğin cevaplara göre anladık ki müzik endüstrisinde gerçekten kalıcı olacak bir kişilik olmayı hedefleyen bir sanatçısın. Kararlı, azimli ve disiplinli çalışmanın önemini biliyorsun. Zaman zaman bu sektöre romantik olarak yaklaşıp "para için yapmıyorum" desen bile aklının bir kenarında bu işi uzun süre yapabilmek için bir gelir sahibi olmak zorunda olduğunun farkındasın. Bu sektördeki büyük pastanın varlığını biliyor ve bu pastadan kendi payını almayı arzuluyorsun.

Bu tip sanatçıların çoğu kariyerinin "dönüm" noktasını bekliyor olabilirler. Eğer bu düşünce yapısına sahip bir sanatçı isen bunun sebebi bu sektörde başına nelerin gelip, gelmeyeceğini bilmediğin içindir. Müzik sektörü çok ama çok büyük -standart hedefleri olan insanların hayal edemeyeceği kadar büyük- paraların döndüğü bir endüstridir. MSS sanatçı tipleri her ne kadar bunun farkında olsalarsa, kimi zaman hedeflerine gerçekçi yaklaşmayı unutabiliyorlar.

Bu endüstride bulunan ve müziğe tutkusu olan insanların sadece %30'si senin gibi düşünüyor. Bu %30'luk kısıma girmek, %70'i geride bırakmak demektir. Yani rakiplerin sayılabilecek 10 kişinin 7'sini geride bıraktın bile. önündeki 3 kişiyi de geride bırakabilmen ve fark atman için odaklanman gereken birkaç şey var...

MSS Sanatçı Tipine Sahip Sanatçılara Birkaç Öneri...

bottom of page