top of page

MUSIC BUSINESS
GİRİŞ EĞİTİMİ
 

Bütün sanatçıların tek bir amacı vardır, müzik endüstrisinde saygın, tanınan ve başarılı bir sanatçı olmak; müziği meslek haline getirmek ve sanatından düzenli gelir elde etmek. İşte bu sayfadaki ufak yol haritası, size bu yolda ilerlerken öğrenmeniz gereken bütün yetenekleri ve ileride sizi bekleyen aşamaları gösteriyor.

Not: Eğer amacınız TikTok videoları çekerek şans eseri bir gecede patlamaksa bu çizelgeyi inceleyerek kendinizi yormayın. Bu çizelge sadece kariyerinde elde etmek istediği başarıyı şansa bırakmak istemeyen sanatçılar için tasarlandı.

2_edited.png

Sonuç

- Kod İle Erişim -

Son bölümümüz olan bu kısımda ise genel bir özet geçecek ve sizi satın aldığınız, kapınıza ücretsiz kargolanacak olan 'Music Business: Ustası Ol' kitabınıza hazırlayacağız.

Music Business: Giriş Eğitimi

Kazanımlar

İnsan İlişkileri ve Şablonlar

- Ücretsiz -

Bu sayfada sadece "Label ve Sanatçı İlişkileri" başlığının altında bulunan 'Label'lara E-Mail Atma Rehberi'ni görecek ve size verdiğimiz şablonlara erişebileceksiniz. Bu sayfadan ilerideki bilgilere erişebilmek için MB:UO kitabı ile gelen koda sahip olmalısınız.

Yol Haritası

- Kod İle Erişim -

Bu sayfada müzik endüstrisinde başarılı olmak için hangi bilgileri öğrenmeniz gerektiğinin bir yol haritasını çıkartacak ve ilerleyen sayfalarda da bu bilgileri bölüm-bölüm irdeleyeceğiz.

Business

- Kod İle Erişim -

Bu bölümde business'ın ne demek olduğunu öğrenecek ve sanatçıların neden kesinlikle ihtiyacı olduğunu kavrayacak ve bir takım temel bilgileri edineceksiniz.

Branding

- Kod İle Erişim -

Bu bölümde bir sanatçı olarak nasıl sadece 'Spotify'da bulunan bir isim' olmaktansa bir marka haline gelmeniz gerektiğini size anlatacak ve bunun sebebini diğer markalardan örnekler ile size göstereceğiz. Markalaşma/Branding'in temel bilgilerini edineceksiniz.

Marketing

- Kod İle Erişim -

Bu bölümde, temellerini attığımız ve müzik yarışındaki bütün rakiplerimizin arasında parlayacak gökdelenimiz olan markamızı nasıl daha fazla kişinin önüne çıkarabileceğimizi öğrenecek ve bunun yanında müzik pazarlama dünyasında olan en önemli 3 pazarlama türünü ve bu türlerin sanatçılar için faydalarını işleyeceğiz.

bottom of page