top of page

TEST SONUÇLARINIZ

VERDİĞİNİZ CEVAPLARA GÖRE SİZİN SANATÇI TİPİNİZ

"TPS"

Bize verdiğin yanıtları analiz ettiğimizde senin sanatçı tipinin "TPS" olduğunu belirledik. TPS sanatçı tipleri müziğe kendilerinin bile açıklayamadığı derin bir tutku ile bağlılardır. Müziğe olan aşklarını adeta bir yaşam tarzı olarak görürler ve müzik sanatını icra etselerde,etmeselerde hayatları boyunca müzik aşkı ile yaşayacaklardır.

TPS sanatçı tipine uyan insanlar genelde ailesinin desteğiyle ya da kendi tutkusunun farkına vararak müziğe başlamış sanatçılardır. Duygusal olarak sanatlarına çok bağlı oldukları için kariyerlerinin ilk adımlarında çevresi ile paylaştıkları parçalara beklediği tepkileri alamadığı için sık-sık motivasyon iniş ve çıkışı yaşarlar. Bu sanatçılar kariyerlerinde bir dönüm noktası görmezlerse, full zamanlı olarak müziğe devam etmektense, 9-5 işlere yönelebilirler.

TPS sanatçı tipleri kişilik özelliklerine göre i büyük oranda "kaderci" olarak adlandırılırlar. Bu sanatçı tipi de müziğe aşkla bağlıdır ve müziği önemsediğini iddia eder. Müzik hakkında büyük hayalleri olduğunu, müzik endüstrisinde (bir gün) tanınmış birisi olacağını umut eder ve bunu şansa bırakırlar. Kaderci'ler genelde müzik endüstrisine realistik olarak bakamazlar, ufak çalışma seanslarının ve yetersiz eğitimin onları ileri götürebileceğini düşünürler.

TPS sanatçı tipleri, müzik endüstrisine girmiş vprofesyonel bir kariyer oluşturmak isteyen yatak odası ve underground sanatçıların %60'ını kaplar. Doğal olarak birkaç yıl içerisinde müzik camiasında tutunamayıp havlu atarlar.

Unutma; geleceğinde nelerin yaşanacağı senin ellerinde. Burada Elektronik Müzik Akademisi'nin rolü ise sana destek olabilmektır. İşte sana birkaç öneri...

TPS Sanatçı Tipine Sahip Sanatçılara Birkaç Öneri...

bottom of page