Mesafeli Satış Sözleşmesi ve İptal ve İade Koşulları

 

Beat Shop sekmesinden yapılan alışverişler yani beat/alt yapı/ses dosyası satın alımları hakkındaki sözleşme:

SÖZLEŞME

 

1-TARAFLAR

-SATICI, Elektronik Muzik Akademisi, www.ema-lab.com

Adres: 109 Riverwood Ave., Apt: 3, Bowling Green/Kentucky/A.B.D, 42103

-ALICI, www.ema-lab.com ‘dan alışveriş yapmış kişi

-SANATÇI VEYA PRODÜKTÖR, altyapılar/ses parçaları/beatleri yapmış/üretmiş/tasarlamış olan kişi.

2-SÖZLEŞMENİN KONUSU

Elektronik Muzik Akademisi, www.ema-lab.com üzerinden dijital ve fiziksel ürünler satmaktadır. Bir kısım dijital ürünler, SANATÇI VEYA PRODÜKTÖRler tarafından yapılmış müzik altyapıları/ses parçaları/beat’lerdir. Bu sözleşme bu ürünler ile alakalıdır. Elektronik Muzik Akademisi bu durumda SANATÇI VEYA PRODÜKTÖRler tarafından üretilmiş bu ürünlerin satışını/aracılığını/disturbüsyonunu yapmaktadır. Bu dijital ürünler ALICIyı,SATICIyı ve SANATÇI VEYA PRODÜKTÖRÜ korumak adına belirli lisanslamalar ile gelirler. Bu lisansları anlamak için aşağıdaki başlıkları okuyunuz. SATICININ sorumluluğu özel lisanslı eseri/ürünü satılması ve ALICIYA ulaşması ile bitmektedir.

3-LİSANS HAKLARI

  1. STANDART LİSANS HAKLARI

Standart lisansa sahip yani kişiye özel olmayan altyapıları/ses parçalarını/beatleri websitemizden edinebilirsiniz. Bu tip lisansa sahip olan ürünleri sadece belirli amaçlarla kullanabilirsiniz. Yasal olarak “Standart Lisans” satın almış veya “Standart Lisans” ile satın alınmış altyapıları/ses parçalarını/beatleri size tanınmayan alanlarda kullanmanız halinde hakkınızda hukuki ve cezai işlemin başlatılabileceğini, web sitemizden “Standart Lisans” satın almış veya “Standart Lisans” ile altyapıları/ses parçalarını/beatleri satın alınmış olması bu ürünlerin sadece yasal çerçevelerde, kurulan iş bu sözleşmeyle size tanınan sınırlarla ve ürünün telif hakkına zarar verilmeyeceğini, pazarlama amacı ile kullanılmayacağını, alıcı dışında başka hesaplarla paylaşılmayacağını veya alıcının üyeliğinin 3.kişilerle paylaşılması sonucu yasal olmayan bir şekilde dağıtılmayacağını, bu durumun tespiti halinde üyeliğin iptal edileceğini, iptal nedeniyle üyenin artık elektronik ortamda kendisine tanınan hak ve yetkileri kullanılmayacağını bildiğini, kurulan sözleşmenin ve satın alınan ürünün tek bir üyelikle sınırlı olunduğunu,  lisanslı ürünün marka değerinin düşürülmeyeceğini, alıcının belirtilen hususlara aykırı davranması halinde SATICININ hiçbir yükümlülüğünün olmadığını, hiçbir şekilde ALICI’NIN, SATICI’YA rücu etmeyeceğini, hakkında herhangi bir işlem başlatmayacağını ALICI iş bu sözleşmenin kurulması ile kabul etmektedir. Standart lisans ile birlikte gelen altyapılar/ses parçaları/beatleri satın aldığınızda bu, altyapıları/ses parçalarını/beatleri her ortamda yayınlayacağınız anlamına gelmez. Bu ürünlerin kullanımı aşağıda belirtilen “Standart Lisans’lı altyapılar/ses parçaları/beatleri Kullanabileceğiniz alanlar ve limitler” ile sınırlandırılmıştır. Belirtilen sınırlamaların ALICI tarafından aşılması halinde meydana gelebilecek her türlü zarar/hukuki ve cezai işlemlerden ALICI sorumludur. Bu hallerde ALICI, SATICI’YA hiçbir şekilde rücu etmeyeceğini, sorumluluğun tamamen kendisinde olduğunu, SATICI tarafından bilgilendirildiğini kabul ve beyan eder.

KULLANIM ALANI VE SINIRLANDIRMALAR:

Lütfen aşağıdaki maddeleri kontrol ediniz.

Standart Lisans’lı altyapılar/ses parçaları/beatleri Kullanabileceğiniz alanlar ve limitleriniz:

Standart lisanslı ürünlerin telif hakları ALICIya ait değildir, altyapılar/ses parçaları/beatleri yapmış olan SANATÇI VEYA PRODÜKTÖRLERE aittir. Bu altyapılar/ses parçaları/beatler sizin dışınızda başka kişilere de satılmış olabilir. Başka sanatçılar ve kişiler bu altyapılar/ses parçaları/beatler ile sizden (ALICI) bağımsız parçalar yayınlayabilirler. Standart lisanslı altyapılar/ses parçaları/beatler SATICI yani www.ema-lab.com (Elektronik Muzik Akademisi) tarafından birkaç ALICI’ya satılabilir. Standart lisansa sahip ürünleri radyo ve televizyon yayınlarında yayınlamanız önerilmez. Standart lisanslı ürünleri radyo ve televizyonda yayınlayamazsınız. Yayınladığınız taktirde hakkınızda sanatçı, T.C. kurumları veya Elektronik Muzik Akademisi yani SATICI tarafından hukuki işlem başlatılabilir.

Standart lisansa sahip ürünleri internet platformlarında özgürce yayınlayabilirsiniz. Satın aldığınız altyapılar/ses parçaları/beatleri yapmış olan SANATÇI VEYA PRODÜKTÖRÜN ismini de bu müzik platformlarında yayınlamak zorundasınız. Yayınlamadığınız takdirde hakkınızda telif hakları doğrultusunda Fikir Ve Sanat Eserleri Kanunu, Türk Ceza Kanunu ve ilgili kanunlar kapsamında işlem başlatılabilir. Bu müzik platformlarında yayınladığınız parçalarda kesinlikle bir görüntülenme, dinlenme, izlenme, tıklanma limitiniz yoktur.

  • Televizyon ve radyo’da yayınlanamaz.

  • Alıcı’nın hakkında açılabilecek yasal işlemlerden SATICI sorumlu değildir.

  • Sınırsız tıklanma, izlenme, görüntülenme alınabilir.

  • İnternet müzik platformunda yayınlanabilir.

  • Bandrollü CD satış hakkı yoktur.

  • Telif hakları ALICI’ya ait değil, SANATÇI’ya aittir.

  • Ürünün satın alınması ALICI’ya ithalat ve ihracat, yerel/yurtdışı/elektronik pazarda pazarlama hakkı vermez.

  • İnternet ortamında yapılan paylaşımların ulaşacağı kitle dikkate alınarak cinsel içerikli, pornografik, SATICI/SANATÇI/TELİF HAKKI SAHİBİ/ FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU KAPSAMINDA ESER HAKKINDA HAK SAHİBİ OLAN KİŞİLER VE KURUMLAR hakkında iftira niteliğinde, küçük düşürücü, hasar verici, güvenirliliğini sarsıcı, eserin telif haklarına zarar verecek, piyasa değerini düşürecek, hukuka, ahlaka, kanunun emredici kurallarına aykırı ve Türk Ceza Kanunu kapsamında suç sayılacak kabul edilebilecek bir şekilde kullanılması yasaktır. Irkçılığı özendirici, belirli bir kesimi hedef gösterme, halkı kin ve düşmanlığa sevk etme, terör örgütlerini destekleme, propaganda yapma, ayrıştırıcı ve ayrımcı, 3.kişileri küçük düşürecek şekilde kullanılması yasaktır. Bu durumda SATICININ bir zarara uğraması, hukuki ve cezai işlemle karşı karşıya kalması halinde SATICI, tüm menfi ve müspet zararını ALICI’DAN rücu edecektir. SATICI’NIN, piyasada ki güvenirliliğinin sarsılması veya zarar görmesi halinde her türlü hukuki, cezai hakkı saklıdır.

 

  1. ÖZEL LİSANS HAKLARI

Özel yani kişiye özel satılmış olan altyapıları/ses parçalarını/beatleri websitemizden edinebilirsiniz. Bu tip lisansa sahip olan ürünleri sadece belirli amaçlarla kullanabilirsiniz. Yasal olarak “Özel Lisans” satın almış ALICILAR veya “Özel Lisans” ile satın alınmış altyapıları/ses parçalarını/beatleri size tanınmayan alanlarda kullanımızında hakkınızda hukuki işlem başlatılabilir. Lütfen aşağıdaki maddeleri kontrol ediniz. Bu ürünlerin kullanımı aşağıda belirtilen “Özel Lisans’lı altyapılar/ses parçaları/beatleri Kullanabileceğiniz alanlar ve limitler” ile sınırlandırılmıştır. Belirtilen sınırlamaların ALICI tarafından aşılması halinde meydana gelebilecek her türlü zarar/hukuki ve cezai işlemlerden ALICI sorumludur. Bu hallerde ALICI, SATICI’YA hiçbir şekilde rücu etmeyeceğini, sorumluluğun tamamen kendisinde olduğunu, SATICI tarafından bilgilendirildiğini kabul ve beyan eder.

KULLANIM ALANI VE SINIRLANDIRMALAR:

Özel Lisans’lı altyapılar/ses parçaları/beatleri Kullanabileceğiniz alanlar ve limitleriniz:

Özel lisanslı ürünlerin telif hakları ALICIya ait değildir, altyapılar/ses parçaları/beatleri yapmış olan SANATÇI VEYA PRODÜKTÖRLERE aittir. Bu altyapılar/ses parçaları/beatler sizin dışınızda başka kişilere kesinlikle