top of page

Mesafeli Satış Sözleşmesi ve İptal ve İade Koşulları

 

Beat Shop sekmesinden yapılan alışverişler yani beat/alt yapı/ses dosyası satın alımları hakkındaki sözleşme:

SÖZLEŞME

 

1-TARAFLAR

-SATICI, Elektronik Muzik Akademisi, www.ema-lab.com

Adres: 109 Riverwood Ave., Apt: 3, Bowling Green/Kentucky/A.B.D, 42103

-ALICI, www.ema-lab.com ‘dan alışveriş yapmış kişi

-SANATÇI VEYA PRODÜKTÖR, altyapılar/ses parçaları/beatleri yapmış/üretmiş/tasarlamış olan kişi.

2-SÖZLEŞMENİN KONUSU

Elektronik Muzik Akademisi, www.ema-lab.com üzerinden dijital ve fiziksel ürünler satmaktadır. Bir kısım dijital ürünler, SANATÇI VEYA PRODÜKTÖRler tarafından yapılmış müzik altyapıları/ses parçaları/beat’lerdir. Bu sözleşme bu ürünler ile alakalıdır. Elektronik Muzik Akademisi bu durumda SANATÇI VEYA PRODÜKTÖRler tarafından üretilmiş bu ürünlerin satışını/aracılığını/disturbüsyonunu yapmaktadır. Bu dijital ürünler ALICIyı,SATICIyı ve SANATÇI VEYA PRODÜKTÖRÜ korumak adına belirli lisanslamalar ile gelirler. Bu lisansları anlamak için aşağıdaki başlıkları okuyunuz. SATICININ sorumluluğu özel lisanslı eseri/ürünü satılması ve ALICIYA ulaşması ile bitmektedir.

3-LİSANS HAKLARI

 1. STANDART LİSANS HAKLARI

Standart lisansa sahip yani kişiye özel olmayan altyapıları/ses parçalarını/beatleri websitemizden edinebilirsiniz. Bu tip lisansa sahip olan ürünleri sadece belirli amaçlarla kullanabilirsiniz. Yasal olarak “Standart Lisans” satın almış veya “Standart Lisans” ile satın alınmış altyapıları/ses parçalarını/beatleri size tanınmayan alanlarda kullanmanız halinde hakkınızda hukuki ve cezai işlemin başlatılabileceğini, web sitemizden “Standart Lisans” satın almış veya “Standart Lisans” ile altyapıları/ses parçalarını/beatleri satın alınmış olması bu ürünlerin sadece yasal çerçevelerde, kurulan iş bu sözleşmeyle size tanınan sınırlarla ve ürünün telif hakkına zarar verilmeyeceğini, pazarlama amacı ile kullanılmayacağını, alıcı dışında başka hesaplarla paylaşılmayacağını veya alıcının üyeliğinin 3.kişilerle paylaşılması sonucu yasal olmayan bir şekilde dağıtılmayacağını, bu durumun tespiti halinde üyeliğin iptal edileceğini, iptal nedeniyle üyenin artık elektronik ortamda kendisine tanınan hak ve yetkileri kullanılmayacağını bildiğini, kurulan sözleşmenin ve satın alınan ürünün tek bir üyelikle sınırlı olunduğunu,  lisanslı ürünün marka değerinin düşürülmeyeceğini, alıcının belirtilen hususlara aykırı davranması halinde SATICININ hiçbir yükümlülüğünün olmadığını, hiçbir şekilde ALICI’NIN, SATICI’YA rücu etmeyeceğini, hakkında herhangi bir işlem başlatmayacağını ALICI iş bu sözleşmenin kurulması ile kabul etmektedir. Standart lisans ile birlikte gelen altyapılar/ses parçaları/beatleri satın aldığınızda bu, altyapıları/ses parçalarını/beatleri her ortamda yayınlayacağınız anlamına gelmez. Bu ürünlerin kullanımı aşağıda belirtilen “Standart Lisans’lı altyapılar/ses parçaları/beatleri Kullanabileceğiniz alanlar ve limitler” ile sınırlandırılmıştır. Belirtilen sınırlamaların ALICI tarafından aşılması halinde meydana gelebilecek her türlü zarar/hukuki ve cezai işlemlerden ALICI sorumludur. Bu hallerde ALICI, SATICI’YA hiçbir şekilde rücu etmeyeceğini, sorumluluğun tamamen kendisinde olduğunu, SATICI tarafından bilgilendirildiğini kabul ve beyan eder.

KULLANIM ALANI VE SINIRLANDIRMALAR:

Lütfen aşağıdaki maddeleri kontrol ediniz.

Standart Lisans’lı altyapılar/ses parçaları/beatleri Kullanabileceğiniz alanlar ve limitleriniz:

Standart lisanslı ürünlerin telif hakları ALICIya ait değildir, altyapılar/ses parçaları/beatleri yapmış olan SANATÇI VEYA PRODÜKTÖRLERE aittir. Bu altyapılar/ses parçaları/beatler sizin dışınızda başka kişilere de satılmış olabilir. Başka sanatçılar ve kişiler bu altyapılar/ses parçaları/beatler ile sizden (ALICI) bağımsız parçalar yayınlayabilirler. Standart lisanslı altyapılar/ses parçaları/beatler SATICI yani www.ema-lab.com (Elektronik Muzik Akademisi) tarafından birkaç ALICI’ya satılabilir. Standart lisansa sahip ürünleri radyo ve televizyon yayınlarında yayınlamanız önerilmez. Standart lisanslı ürünleri radyo ve televizyonda yayınlayamazsınız. Yayınladığınız taktirde hakkınızda sanatçı, T.C. kurumları veya Elektronik Muzik Akademisi yani SATICI tarafından hukuki işlem başlatılabilir.

Standart lisansa sahip ürünleri internet platformlarında özgürce yayınlayabilirsiniz. Satın aldığınız altyapılar/ses parçaları/beatleri yapmış olan SANATÇI VEYA PRODÜKTÖRÜN ismini de bu müzik platformlarında yayınlamak zorundasınız. Yayınlamadığınız takdirde hakkınızda telif hakları doğrultusunda Fikir Ve Sanat Eserleri Kanunu, Türk Ceza Kanunu ve ilgili kanunlar kapsamında işlem başlatılabilir. Bu müzik platformlarında yayınladığınız parçalarda kesinlikle bir görüntülenme, dinlenme, izlenme, tıklanma limitiniz yoktur.

 • Televizyon ve radyo’da yayınlanamaz.

 • Alıcı’nın hakkında açılabilecek yasal işlemlerden SATICI sorumlu değildir.

 • Sınırsız tıklanma, izlenme, görüntülenme alınabilir.

 • İnternet müzik platformunda yayınlanabilir.

 • Bandrollü CD satış hakkı yoktur.

 • Telif hakları ALICI’ya ait değil, SANATÇI’ya aittir.

 • Ürünün satın alınması ALICI’ya ithalat ve ihracat, yerel/yurtdışı/elektronik pazarda pazarlama hakkı vermez.

 • İnternet ortamında yapılan paylaşımların ulaşacağı kitle dikkate alınarak cinsel içerikli, pornografik, SATICI/SANATÇI/TELİF HAKKI SAHİBİ/ FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU KAPSAMINDA ESER HAKKINDA HAK SAHİBİ OLAN KİŞİLER VE KURUMLAR hakkında iftira niteliğinde, küçük düşürücü, hasar verici, güvenirliliğini sarsıcı, eserin telif haklarına zarar verecek, piyasa değerini düşürecek, hukuka, ahlaka, kanunun emredici kurallarına aykırı ve Türk Ceza Kanunu kapsamında suç sayılacak kabul edilebilecek bir şekilde kullanılması yasaktır. Irkçılığı özendirici, belirli bir kesimi hedef gösterme, halkı kin ve düşmanlığa sevk etme, terör örgütlerini destekleme, propaganda yapma, ayrıştırıcı ve ayrımcı, 3.kişileri küçük düşürecek şekilde kullanılması yasaktır. Bu durumda SATICININ bir zarara uğraması, hukuki ve cezai işlemle karşı karşıya kalması halinde SATICI, tüm menfi ve müspet zararını ALICI’DAN rücu edecektir. SATICI’NIN, piyasada ki güvenirliliğinin sarsılması veya zarar görmesi halinde her türlü hukuki, cezai hakkı saklıdır.

 

 1. ÖZEL LİSANS HAKLARI

Özel yani kişiye özel satılmış olan altyapıları/ses parçalarını/beatleri websitemizden edinebilirsiniz. Bu tip lisansa sahip olan ürünleri sadece belirli amaçlarla kullanabilirsiniz. Yasal olarak “Özel Lisans” satın almış ALICILAR veya “Özel Lisans” ile satın alınmış altyapıları/ses parçalarını/beatleri size tanınmayan alanlarda kullanımızında hakkınızda hukuki işlem başlatılabilir. Lütfen aşağıdaki maddeleri kontrol ediniz. Bu ürünlerin kullanımı aşağıda belirtilen “Özel Lisans’lı altyapılar/ses parçaları/beatleri Kullanabileceğiniz alanlar ve limitler” ile sınırlandırılmıştır. Belirtilen sınırlamaların ALICI tarafından aşılması halinde meydana gelebilecek her türlü zarar/hukuki ve cezai işlemlerden ALICI sorumludur. Bu hallerde ALICI, SATICI’YA hiçbir şekilde rücu etmeyeceğini, sorumluluğun tamamen kendisinde olduğunu, SATICI tarafından bilgilendirildiğini kabul ve beyan eder.

KULLANIM ALANI VE SINIRLANDIRMALAR:

Özel Lisans’lı altyapılar/ses parçaları/beatleri Kullanabileceğiniz alanlar ve limitleriniz:

Özel lisanslı ürünlerin telif hakları ALICIya ait değildir, altyapılar/ses parçaları/beatleri yapmış olan SANATÇI VEYA PRODÜKTÖRLERE aittir. Bu altyapılar/ses parçaları/beatler sizin dışınızda başka kişilere kesinlikle www.ema-lab.com üzerinden veya Elektronik Muzik Akademisi tarafından başka ALICIlara satılamaz. Bu lisansa sahip altyapıları/ses parçaları/beatler sadece size satılabilir. Bu lisansa sahip ürünler daha sonradan SANATÇI veya PRODÜKTÖR tarafından başka bir ALICI’ya da satılamaz veya verilemez. Başka sanatçılar ve kişiler bu altyapılar/ses parçaları/beatler ile sizden (ALICI) bağımsız parçalar yayınlayamazlar. Özel lisanslı altyapılar/ses parçaları/beatler SATICI yani www.ema-lab.com (Elektronik Muzik Akademisi) tarafından birkaç ALICI’ya satılmaz. Ulusal ve uluslararası kurumlar/3.kişiler/ SANATÇI veya PRODÜKTÖR tarafından hakkınızda başlatılan hukuki işlemlerden SATICI sorumlu tutulamaz. ALICI ve SANATÇI/ PRODÜKTÖR, bu altyapılar/ses parçaları/beatlerin Televizyon ve Radyo’da yayınlanmadan önce birebir iletişim içerisinde olmaları ve Türkiye kapsamında Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu başta olmak üzere tüm kanun, yönetmelik  ve tebliğlere, yasal prosedüre uygun olarak hareket etmeleri  gerekir, SATICI bir sorumluluk kabul etmez. SATICI, bu işlemlerin tarafı değildir. SATICININ sorumluluğu özel lisanslı eseri/ürünü satılması ve ALICIYA ulaşması ile bitmektedir.

Özel lisansa sahip ürünleri internet platformlarında özgürce yayınlayabilirsiniz. Satın aldığınız altyapılar/ses parçaları/beatleri yapan prodüktörün ismini de bu müzik platformlarında yayınlamak zorundasınız. Yayınlamadığınız takdirde hakkınızda telif hakları doğrultusunda Fikir Ve Sanat Eserleri Kanunu,Türk Ceza Kanunu ve ilgili kanunlar kapsamında işlem başlatılabilir. Bu müzik platformlarında yayınladığınız parçalarda kesinlikle bir görüntülenme, dinlenme, izlenme, tıklanma limitiniz yoktur.

 • Televizyon ve radyo’da yayınlanmadan önce ALICI, SANATÇI/PRODÜKTÖR ile iletişime geçmeli ve Türkiye kapsamında Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu başta olmak üzere tüm kanun,yönetmelik  ve tebliğlere, yasal prosedüre uygun olarak hareket etmeleri gerekmektedir.

 • www.ema-lab.com adresinden bu altyapılar/ses parçaları/beatler kaldırılır ve başkasına satılamaz.

 • Alıcı’nın hakkında başlatılabilecek yasal işlemlerden SATICI sorumlu değildir.

 • Sınırsız tıklanma, izlenme, görüntülenme alınabilir.

 • İnternet müzik platformunda yayınlanabilir.

 • Telif hakları ALICI’ya ait değil, SANATÇI veya PRODÜKTÖR’e aittir. Fakat, SANATÇI VEYA PRODÜKTÖR bu altyapılar/ses parçaları/beatleri farklı bir ALICIya kesinlikle satamaz veya veremez. Aksi taktirde hakkında yasal işlemler başlatılabilir.

 • İnternet ortamında yapılan paylaşımların ulaşacağı kitle dikkate alınarak cinsel içerikli, pornografik, SATICI/SANATÇI/TELİF HAKKI SAHİBİ/ FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU KAPSAMINDA ESER HAKKINDA HAK SAHİBİ OLAN KİŞİLER VE KURUMLAR hakkında iftira niteliğinde, küçük düşürücü, hasar verici, güvenirliliğini sarsıcı, eserin telif haklarına zarar verecek, piyasa değerini düşürecek, hukuka, ahlaka, kanunun emredici kurallarına aykırı ve Türk Ceza Kanunu kapsamında suç sayılacak kabul edilebilecek bir şekilde kullanılması yasaktır. Irkçılığı özendirici, belirli bir kesmi hedef gösterme, halkı kin ve düşmanlığa sevk etme, terör örgütlerini destekleme, propaganda yapma, ayrıştırıcı ve ayrımcı, 3.kişileri küçük düşürecek şekilde kullanılması yasaktır. Bu durumda SATICININ bir zarara uğraması, hukuki ve cezai işlemle karşı karşıya kalması halinde SATICI, tüm menfi ve müspet zararını ALICIDAN rücu edecektir. SATICININ, piyasada ki güvenirliliğinin sarsılması veya zarar görmesi halinde her türlü hukuki, cezai hakkı saklıdır.

 

YASAL YÜKÜMLÜLÜK

Standart Lisans’lı veya Özel Lisans’lı olarak parçalarını satan SANATÇILAR, SATICI’ya satış hakkı verdiği altyapıların/ses parçalarının/beatlerin %100 telif haklarına sahip olduklarını kabul ve beyan ederler. SATICI aracılığıyla altyapılar/ses parçaları/beatlerini satmak isteyen SANATÇI veya PRODÜKTÖRLER alıntı, çalıntı veya telif hakkına sahip olmadıkları altyapıları/sesparçalarını/beat’leri SATICI aracılığı ile satarsa SATICI hakkında başlatılacak hukuki ve cezai işlemlerden sorumludur.  Standart Lisans’lı veya Özel Lisans’lı olarak parçalarını satan SANATÇILAR bu eserlerin kendilerine ait olduğunu, çalıntı veya alıntı olmadığını belgelemek ve ispatlamakla mükelleflerdirler. Bu alışverişin tamamlanması ile SANATÇI VEYA PRODÜKTÖR, eserin kendisine ait olduğunu, alıntı veya çalıntı yapmadığını, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na aykırı hareket etmediklerini kabul ve beyan etmiş olurlar. SATICI Elektronik Muzik Akademisi, alıntı, çalıntı altyapılar/ses parçaları/beatlerin satılışında hiçbir legal sorumluluk üstlenmez.  alıntı, çalıntı altyapılar/ses parçaları/beatlerin satılışından doğacak problem, hukuki ve cezai işlemler, yöneltilecek icra ve davalardan, tazminatlardan ve idari/adli para cezalardan SANATÇI veya PRODÜKTÖR sorumludur. Bu sözleşme hiçbir şekilde SATICININ sorumluluğu üstlendiği anlamına gelmemektedir. Bu yönde yorum yapılamaz. İş bu sözleşme hükümleri SATICI aleyhine genişletilemez, yorumlanamaz. İş bu sözleşmede SATICI lehine nisbi yorum yasağı olduğunu ALICI/SANATÇI ve PRODÜKTÖR kabul ve beyan eder. SATICI’NIN uğradığı tüm menfi ve müspet zararı, markasının piyasa değeri düşmesinden kaynaklanan ileride kazanması muhtemel kazanç kaybını ALICI/ SANATÇI ve PRODÜKTÖR’den tahsil etme, ALICI/ SANATÇI ve PRODÜKTÖR’e karşı takip, dava ve soruşturma başlatılması için şikayet etme hakkı saklıdır.  İşbu Sözleşme’de yer alan herhangi bir hükmün herhangi bir yargı çevresi kanunları uyarınca,  kanuna aykırı, geçersiz veya uygulanmaz olarak addedilmesi, işbu Sözleşme’de yer alan diğer hükümlerin hukuka uygunluğunu, geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemeyeceğini taraflar kabul etmektedirler. Mücbir sebeplerden kaynaklanan gecikmelerden (fırtına, su baskını, yangın, deprem, harp hali, genel seferberlik, doğal afetler, genel salgın hastalık, toplum olayları, hükümet kararlarına uyma , tüm dünyada meydana gelmiş olan COVID-19 PANDEMİSİNİN öngörülemeyen etkilerinin ortaya çıkması veya uzun süre devam etmesi, ekonomik krizin meydana gelmesi ,yabancı para ile alınan malzemelerde fahiş artışların olması, sokağa çıkma yasaklarının uzun süre  sürmesi ve işin yerine getirmesini engelleyecek kadar devam etmesi) SATICI sorumlu tutulamaz. Mücbir sebepler ALICI/SANATÇI/PRODÜKTÖRE sözleşmeyi feshetme hakkı vermez. Bu durumda mücbir sebebin geçmesinin beklenecektir. Mücbir sebeplerin varlığı sadece SATICI’ya sözleşmeyi feshetme hakkı verir. Veya taraflar karşılıklı mutabakata vararak ve her iki tarafta aldığını geri iade etmesi koşuluyla sözleşmeyi anlaşarak feshetme hakkı saklıdır.

 

5- GİZLİLİK POLİTİKASI

www.ema-lab.com adlı internet sitemizde detaylı olarak gizlilik politikamız hakkında bilgi verilmiştir. Lütfen sözleşmeyi imzalamadan önce ve herhangi bir sorunuz ya da bilgiye ihtiyacınız olursa, gizlilik politikasını okuyunuz.

6- FESİH HAKKI

İş bu sözleşme kapsamında ALICI/SANATÇI/PRODÜKTÖR’e 3 gün önceden bildirilmek kaydıyla SATICI her zaman sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. ALICI, iş bu sözleşmenin hükümlerine SATICININ aykırı davranması, üzerine düşen edimi yerine getirmemesi sebepleri ile sınırlı kalmak kaydıyla ALICININ durumu belgelerle ispat etmesi ve SATICININ en kısa sürede sorunu düzeltmemesi ( bu süre ALICININ ilettiği sorunun düzeltilmesi için gerekli makul süredir, her ürün ve eser için gerekli olan makul süre farklı olup SATICI bu konuda tahmini süreyi – ulaşımı da hesaba katarak – ALICIYA bildirecektir.)   halinde ALICININ sözleşmeyi feshetme hakkı vardır. ALICI, sözleşmeyi feshetmesi halinde satın aldığı hiçbir eseri ve ürünü kullanamaz, çoğaltamaz, paylaşamaz ve pazarlayamaz. ALICI’nın iadeyi SATICI tarafından belirtilen sürede gerçekleştirmemesi halinde sözleşme yürürlükte kalacaktır. Bu durumda ALICI, aynı sebebe dayanarak sözleşmeyi feshedemez. SANATÇI ve PRODÜKTÖR’ün , altyapılar/ses parçaları/beatleri SATICI’ya satması ve bedelini alması ile sözleşmeyi feshetme hakkı kalmamaktadır. SANATÇI ve PRODÜKTÖR, SATICI’dan kaynaklanan bir kusurla bedeli alamazlarsa bu durumu SATICI’ya bildirmeli ve bildirim tarihinden itibaren 7 gün içinde para SATICI’dan kaynaklanan kusurla SANATÇI ve PRODÜKTÖR’ün belirttiği hesaba ulaşmazsa sözleşmeyi feshetme hakları 7 günlük sürenin sonunda 2 iş günü içinde sözleşmeyi feshetme hakları vardır. Fesih bildirimleri üye olurken/ satın alma işlemi sırasında/ satış esnasında belirttikleri mail adresine yapılması ile geçerli hale gelecektir.

7- UYUŞMAZLIK HALİNDE UYUŞMAZLIĞININ ÇÖZÜM ŞEKLİ VE YERİ 

Tüketici konumundaki ALICI'lar için uyuşmazlığın çözümü  o yıl için belirlenen  Tüketici Hakem Heyetine başvuru sınırına kadar ALICI'nın yerleşim yerinin bulunduğu veya işleminin gerçekleştirildiği yerdeki tüketici hakem heyetine başvuru yolu ile çözülecektir. Belirlenen bedel üzerinde ki uyuşmazlıklar için  6100 Sayılı HMK'da belitilen genel yetkili mahkemenin yanında ALICI'nın ikametgahının bulunduğu Tüketici Mahkemeleri görevli olacaktır. SANATÇILAR/PRODÜKSİYON ( lütfen size  altyapıları üretmiş ve satmamız için bize vermiş olan kişileri tam olarak yazınız ) içinse uyuşmazlığın konusuna göre  6100 Sayılı HMK'da belirtilen yetki kurallarına bağlı kalınarak  Asliye Hukuk Mahkemeleri görevlidir.

 

----------------------------------------------------------------------------------

Genel websitesi satış sözleşmesi

 

Bu websitesinde, dosyada, kitapta yayınlanan her görüntü ilgili markalara aittir, yalnızca sahipleri tarafından ve sahiplerinin izni ile kullanılmaktadır ve telif hakları kapsamındadır. Yayınlayıcı Elektronik Müzik Akademisi izin vermediği sürece bunlar veya bu websitesinin, dosyanın, kitabın herhangi bir parçası, herhangi bir şekilde izinsiz kopyalanamaz, üzerlerinde değişiklik yapılamaz, kiralanamaz, ödünç verilemez, iletilemez ve yayınlanamaz. Bu dosyadan alınan her türlü görüntü, yazı içeren hiçbir bilgi ve belge satılamaz veya herhangi bir kar amacıyla dağıtılamaz. Başka kişi, kurum ya da kuruluşlarca dökümanlarında yayınlanamaz. Aksi takdirde telif hakları yasalarına göre hakkınızda yasal işlem uygulanabilir.

 

Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri (eğer fiziksel bir ürün ise) alıcılar tarafından ödenecektir.

Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile  alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise,  Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

Satın alınan ürün, eksiksiz bir şekilde teslim edilmek zorundadır.

Satın alınan ürün 30 gün içerisinde alıcıya teslim edilmek zorundadır. Eğer dijital ürünün tesliminde tarafımızdan kaynaklı bir sorun yaşanır ve teslim gerçekleştirilemez ise, ürünün bedeli alıcıya 30 gün içerisinde iade edilir.

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı’ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye giderini SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 30 gün içinde kendisine bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 30 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 45 gün içerisinde aktarması olasıdır.

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

1Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

CAYMA HAKKI:

ALICI; satın aldığı fiziksel ürünün (dijital ürünlerde geçerli değildir, mesela e-kitaplar, fotoğraflar, PDF'ler) kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Dijital ürünlerde geçerli değildir. İçerisinde dijital ürün barındıran paketlerde geçerli değildir.

Paket olarak alınan ürünler geri iade edildiğinde içerisinde darbe görmüş, tekrar geri satılamayacak hiçbir ürünün iadesi yapılmaz.


Ürün iadesinin geri ödemesi, satıcı (elektronik muzik akademisi) ürünü geri aldığında yapılır.

Geri döndürülen ürünler tekrar satılamayacak şekilde darbe görmüşse bu ürünlerin ücreti geri iade edilmez.


Dijital ürünlerin veya içerisinde dijital ürüne sahip olan paket ürünlerin hiçbirinde iade hakkı, cayma hakkı kullanılamaz.

SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

 

ŞİRKET: Elektronik Muzik Akademisi

E-POSTA: elektronikmuzikakademisi2@gmail.com

CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet  ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar alıcı’ ya aittir.

Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI’ ya iadeli taahhütlü eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.

CAYMA HAKKININ KULLANIMI:

 

3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

Ürün geri gönderilirken hasar alırsa ürünün fiyatını alıcı ödemek zorundadır.

İADE KOŞULLARI:

SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 30günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:

Dijital ürünlerin hiçbirinde cayma geçerli değildir. İçerisinde dijital ürün barındıran paketlerin hiçbirinde cayma geçerli değildir. 

 

Paket olarak alınan ürünler geri iade edildiğinde içerisinde darbe görmüş, tekrar geri satılamayacak hiçbir ürünün iadesi yapılmaz.


Ürün iadesinin geri ödemesi, satıcı (elektronik muzik akademisi) ürünü geri aldığında yapılır.

Geri döndürülen ürünler tekrar satılamayacak şekilde darbe görmüşse bu ürünlerin ücreti geri iade edilmez.


Dijital ürünlerin veya içerisinde dijital ürüne sahip olan paket ürünlerin hiçbirinde iade hakkı, cayma hakkı kullanılamaz.

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

ÖDEME VE TESLİMAT

Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme imkânından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.

bottom of page