Remix İçin Bilinmesi Gereken 10 Temel İpucu Part 1

Güncelleme tarihi: 3 Nis


Bir şarkıyı yeniden mixlemek, orjinal bir şarkıyı sıfırdan yapmaktan tamamen farklı bir uğraş gerektirir. Bazen orjinal şarkıyı yapmaktan daha kolay da olabilir. Ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, zaman alıcı ve sıkıcı bir iş haline gelebilir.


Bunun nedeni, bir remix'e yaklaşım ve bakış açısının, sonsuzluğa kadar uzanabilmesidir. Kişinin yaratıcı dünyasına göre bu durum değişebilir tabii :)


Bundan dolayı, kendinizi kolayca bunalmış gibi hissedebilirsiniz. Ayrıca, yapacağınız remix'in orijinaline göre takdir edilip edilmeyeceğini düşünmek, elbette sizi zihinsel olarak yoracaktır. Ancak orijinal bir parça yapmak da, aynı korkulara yol açabildiğinden dolayı, başlangıçta bu şüphe ve düşüncelere odaklanmamalısınız.


Toparlayacak olursak, hala kendi sanatınızı icra ediyor olacaksınız. Aradaki tek fark, bu sefer beyaz bir tuvalden başlamayacaksınız. O yüzden, sakin olun :)


Şimdi kahvelerinizi alıp ekran başına geçtiyseniz, haydi başlayalım.
1. İyi Remix Kaynak Materyallerini Nerede Bulacağınızı Bilin


Çoğu zaman iyi bir remix, kaliteli kaynak materyaline sahip olmakla başlar. Çalıştığınız parçaların ses kalitesi ne kadar iyi olursa, alabileceğiniz en iyi olası ve potansiyel ses sonucu, o kadar iyi olacaktır.


Ancak deneyim kazanmak için kariyerinizin başında kaliteli materyalleri nasıl bulacaksınız? İşte sizler için derlediğimiz web siteleri;


SKIO
Indaba MusicRemix Comps Portal
Meta Pop
Spinnin’ Records Contests